Kdy využít SEO konzultanta na volné noze?

9. prosince v 23:54

Není to jednoduché. Je lepší poptat agenturu, která se o celý projekt postará nebo zaměstnat internistu nebo externího konzultanta na volné noze? 

Na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět. Pro střední velké firmy a málo času zadavatele projektu je určitě vhodné poptat agenturu, která se postará o komplexní internetový marketing, případně najmout interního zaměstnance nebo si ho vyškolit. Interní zaměstnanec má své úskalí, protože se musí hodně vzdělávat a je zde riziko, že odejde. Zároveň je ale více zainteresovaný ve firmě, může se věnovat problematice do hloubky, je levnější a plně pod kontrolou. Poptávající firma si bude zase účtovat vysokou hodinovou sazbu a nemáte jistotu, že se vždy dostane tento Váš projekt do rukou zkušeného seniora.

Proto je pro řadu firem výhodné najít SEO konzultanta. Ano, je zainteresovaný jen do výše částky na faktuře, ale máte jistotu s kým se bavíte, má konkrétní reference na jeho jméno, nikoliv na firmu a mnohdy je levnější než zaúčtovaná hodinová práce agentury, kde se schovává plat pro manažery, účetní, majitele atd. Vybírejte však pečlivě a nikdy to neuspěchejte. Dobrý SEO konzultant může pozvednout Váš byznys na vyšší level.