Vytvořte si správnou grafiku na váš web

3. března v 10:36

Žijeme ve světě, kdy jsme ovládáni internetem. Svůj volný čas trávíme na internetu sjížděním nejrůznějších sociálních sítí, dále se díváme po nejrůznějších magazínech, díky kterým alespoň čteme. Přes internet hledáme bydlení, práci, brigádu, kamarády, příležitosti a mnoho, mnoho jiného.

Dokonce přes internet i nakupujeme, což se mnohdy jeví jako velmi rychlé a snadné vybavení každodenní záležitosti. Navíc nám zboží přinesou kurýři až do domu, což je naprosto fantastické zejména tehdy, kdy jste nemocní a pomocná ruka i s nákupem se jednoznačně hodí. Vymoženost jménem internet tedy není až tak zlý, jak se na první pohled možná někomu zdá. Většina lidí na této inovaci i vydělává, a to právě těmi e-shopy či magazíny, které si denně čteme. Ani si neuvědomujeme, že daným přečtením přidáváme koruny do kapsy jiným z nás.

Vše ale závisí na poutavé grafice stránky

Aby byl však web čtený a mnohokrát navštěvovaný, musí být pro potencionálního čtenáře poutavý. Většinou zaujme především grafickou podobou, ale mnoho lidí, kteří začínají v tomto oboru, přesně neví, jak kvalitní grafiky dosáhnout. Pokud netoužíte zrovna po drahé profesionální práci, zkuste si web vytvořit sami. Jde to pomocí různých aplikací a programů, které si nainstalujete během několika minut. Následná práce v takových programech bývá pak už jen naprosto jednoduchá.

Mnoho lidí začíná svou grafiku třeba ve Photoshopech, kde si vytvoří nový dokument. Pokračovali byste poklepáním na paletce vrstev pozadí, vybrali byste barvu a tak dále. Při stahování programů vám však vyjede vždy stručný návod, jak s daným grafickým programem vynaložit.

Grafika je hra

Ovšem s grafikou je třeba si hrát. Sami si většinou pohráváte s nadpisy stránky, s tvorbou pozadí, s písmem, s rubrikami či různými ikonami. Je to hra, a pokud na ni nemáte zrovna čas, volte raději možnost zhotovení webu od profesionála.